Загрузка...

Оснащенність томографами у світі

Оснащеність томографами найвище в Японії, обстежень більше проводять в США

     Нові медичні технології значно покращують можливості діагностування та лікування, але одночасно ведуть до збільшення витрат на охорону здоров'я. Для виявлення новоутворень велике значення придбали методи рентгенівської комп'ютерної (КТ) та магнітно-резонансної (МРТ) томографіїдозволяють лікарю «бачити» внутрішні органи за допомогою неруйнівного пошарового дослідження внутрішньої структури об'єкта. На відміну від традиційних методів рентгенографії та комп'ютерної томографії, при магнітно-резонансної томографії людина не піддається впливу іонізуючого випромінювання, що знижує ризики для здоров'я під час обстеження.

    Протягом двох останніх десятиліть оснащеність лікувально-діагностичних установ сканерами для комп'ютерної томографії та магнітно-резонансної томографії швидко росла в більшості країн ОЕСР.

     Найбільше число томографів на душу населення в Японії , де на кожен мільйон жителів припадає 46,9 магнітно -резонансних томографів і 101,3 сканерів для комп'ютерної томографії. За Японією за оснащеністю магнітно- резонансними томографами слідують США (31,5 на мільйон осіб у 2011 році , 34,5 в 2012 році) , сканерами для комп'ютерної томографії - Австралія (44,4 на мільйон осіб). У Греції , Ісландії , Італії та Південної Кореї оснащеність томографами також вище, ніж у середньому по ОЕСР ( 13,3 магнітно- резонансних томографи і 23,6 сканера на мільйон осіб ) , а нижче за все вона в Мексиці , Угорщині та Ізраїлі.

     Для більшості країн ОЕСР дані про оснащеність томографами представлені як в цілому, так і окремо по лікарнях і амбулаторним установам. Однак по деяких країнах представлена ​​інформація неповна - вона не відображає наявності томографів за межами лікарень, в інших лікувально-діагностичних установах (у Бельгії, Німеччині та Португалії). Дані по Великобританії відносяться тільки до суспільного сектору охорони здоров'я, по Австралії та Угорщині - до обладнання, яке оплачується за рахунок громадських фондів.